targi kalander

Firma KALANDER Czerpalnia Papieru od 2002r. zajmuje się
ręcznym wytwarzaniem ekskluzywnego papieru czerpanego, który wyróżnia się szlachetnym wyglądem oraz charakterystycznymi postrzępionymi brzegami. Nasze rękodzieło jest produktem ekskluzywnym oraz niepowtarzalnym. Pieczołowicie rozwijana i ulepszana receptura zaowocowała 17 rodzajami papierów, które  idealnie nadają się do wszelkiego rodzaju prac plastycznych (w szczególności pod akwarele), certyfikatów, dyplomów okolicznościowych oraz ekskluzywnych życzeń. Rozpoczęliśmy również produkcję na zamówienie papierów czerpanych ze znakiem wodnym. Papier czerpany podkreśla charakter starodruków: drzeworytów, miedziorytów oraz lino-litów.

Używany jest do scrapbookingu, jako okładki do notesów, pamiętników. Spełnia wszystkie wymagania związane z dyplomami doktoranckimi. Bez problemu nadaje się do druków atramentowych, typodruku oraz sitodruku.

Produkujemy także lak do pieczęci, który nadaje unikatowy wygląd na wszelkiego rodzaju drukach, pismach, listach, podziękowaniach, dyplomach.

Jako producent papierów czerpanych wykonujemy również zaproszenia ślubne z tego papieru o niepowtarzalnej formie i wyglądzie.

Chcąc przyczynić się do rozszerzenia wiedzy na temat historii oraz tajników produkcji papieru czerpanego firma KALANDER organizuje szkolne warsztaty edukacyjne „Spotkania z historią” o tematyce związanej z czerpaniem papieru, piśmiennictwem, drukarstwem z czasów Jana Gutenberga. Organizujemy również warsztaty na imprezach plenerowych i komercyjnych dla firm.